Wzmocnij empatię

Samoakceptacja i poczucie bezpieczeństwa

wzmocnij empatię

„Wzmocnij empatię” dla dzieci o pozornie wysokiej samoocenie, nieliczących się z uczuciami rówieśników, dokuczających innym, niechętnie angażującym się w obowiązki domowe.

Program stworzonym z myślą o dzieciach nadmiernie skupionych na własnych potrzebach, którym postawienie się w sytuacji drugiego człowieka sprawia trudność.

Jeżeli martwi Cię to, że Twojemu dziecku zdarza się dokuczać innym i nie liczyć z ich uczuciami. Jeżeli wydaje Ci się, że Twoje dziecko buduje swoją samoocenę kosztem innych. Jeżeli nie możesz wyegzekwować od swojego dziecka zaangażowania w codzienne obowiązki, program „Wzmocnij empatię” pomoże w rozwiązaniu problemu – ma on na celu uwrażliwienie na uczucia innych ludzi.

Empatia jest umiejętnością, której można się nauczyć, którą można wzmacniać i którą warto pielęgnować. W okresie dorastania, młodzi ludzie skupiają się na sobie szukając odpowiedzi na pytanie, kim są – jest to zdrowe i naturalne, ale jak we wszystkim warto zachować umiar.

Program „Wzmocnij empatię” oferuje Twojemu dziecku obcowanie z takimi wartościami, jak: jasne granice, bezinteresowność, bycie pomocnym, życzliwość, wrażliwość, bezpieczne relacje i wzajemny szacunek.

Dedykowane zajęcia: wybrane zajęcia ruchowe 2 x tyg., praktyka uważności 2 x tyg., sensoplastyka 1 x w mies., wieczory z planszówkami 1 x w mies. – 18 h/mies.

„Wzmocnij empatię” poprawi w dziecku:

  • empatię, koleżeńskość, życzliwość, bezinteresowność, chęć niesienia pomocy, współczucie – ćwiczenia w parach, przygotowanie do zajęć i ćwiczeń, indywidualne podejście prowadzącego zajęcia, przydzielania zadań adekwatnie do wzmacnianych umiejętności dziecka

  • poczucie wspólnoty – zajęcia, gry i zabawy grupowe, w których do osiągnięcia celu i sukcesu wskazana jest praca grupowa, a nie indywidualna

  • odpowiedzialność za własne słowa i decyzje – doświadczanie konsekwencji pozytywnych i negatywnych zachowań dzięki pozytywnym wzmocnieniom w postaci naklejek czy pochwał lub ich braku oraz dzięki informacjom zwrotnym od uczestników zajęć i prowadzących

  • uważność na potrzeby swoje i granice innych ludzi – nabywana w trakcie praktyki uważności na własne emocje i reakcje ciała, jakie wywołują, aktywizowanie neuronów lustrzanych umiejscowionych w płatach czołowych poprzez zajęcia z wykorzystaniem elementów mindfulness